Czy można odzyskać zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu z placówki bankowej, która już nie funkcjonuje?

Zgodnie z wyrokiem z dnia 11 września 2019 roku, każda osoba, która spłaciła swoje zobowiązanie wcześniej niż wynika to z umowy kredytowej, ma prawo ubiegać się o zwrot części poniesionych kosztów. Co w momencie wcześniejszego zamknięcia zobowiązania w banku, który obecnie już nie funkcjonuje? Czy konsument może ubiegać się o zwrot prowizji bankowej? W poniższym wpisie znajdziesz odpowiedź.

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 11 września 2019 roku, każdy, kto uregulował kredyt konsumencki przed terminem ustalonym w umowie kredytowej, może ubiegać się o zwrot części poniesionych kosztów. Dotyczy to zarówno kosztów ubezpieczenia, prowizji, oraz opłat przygotowawczych a także administracyjnych.

http://shellheight0.unblog.fr/2020/10/26/kredyt-gotowkowy-dla-obcokrajowca-najwazniejsze-kwestie/ Kto może ubiegać się o zwrot kosztów?

O zwrot części poniesionych kosztów pozaodsetkowych wynikających ze spłaty kredytu konsumenckiego wcześniej niż wynika to z umowy kredytowej może ubiegać się osoba, która:
-podpisała umowę kredytową po 18 grudnia 2011 roku
-uregulowała swoje zobowiązanie przed terminem określonym w umowie kredytowej

Czy można ubiegać się o zwrot prowizji z banku, który obecnie nie funkcjonuje?

zwrot prowizji bankowej Od 2012 r. z branży zniknęło sporo instytucji bankowych ale w ich miejsce pojawiło się sporo nowych. Co w momencie, gdy konsument spłacił swój kredyt konsumencki przed wyznaczonym terminem, natomiast bank, w którym kredytobiorca uregulował kredyt już nie istnieje. O zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu mają szansę ubiegać się osoby, które zamknęły kredyt wplacówce bankowej, która, w tej chwili nie funkcjonuje, lecz jego działalność kontynuuje inny podmiot prawny albo instytucja, któraprzejęła wspomniany bank.
Należy mieć na uwadze, że kredytobiorca nie może ubiegać się o zwrot prowizji bankowej w razie, gdy bank upadnie. Taka sytuacja ma miejsce , bowiem w razie ogłoszenia upadłości, instytucja finansowa przestaje istnieć - konsument nie może rościć sobie prawa do proporcjonalnego zwrotu poniesionych kosztów wynikającego ze spłacenia zobowiązania przed terminem wyznaczonym w umowie kredytowej. https://penzu.com/p/ab2dcd25